مدت زمان مطالعه ۶ دقیقه

همه چیز در مورد جوانسازی واژن

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: میانگین: ]

مقدمه ای برای جوانسازی واژن

بر اساس گفته و تحقیقات بسیاری از محققان و متخصصان زیبایی؛ واژن زنان می تواند در اثر عواملی چون زایمان، تغییر سن، مصرف مواد بهداشتی نامناسب، بیماری و … تغییر یابد و از حالت اولیه خود خارج شود. در این میان است که جوانسازی واژن و زیبایی آن راهی است که بانوان برای حل مشکل تغییر ناحیه تناسلی خود انتخاب می کنند.

در ادامه با مطالعه مطالب مندرج در این مقاله می توانید به اطلاعات بسیاری در مورد این روش زیبایی دستگاه تناسلی زنان دست یابید.

جوانسازی واژن چیست؟

فهرست محتوا

جوانسازی و زیبایی دستگاه تناسلی خانم ها می تواند شامل، سفت کردن پوست ناحیه تناسلی، رفع خشکی های به وجود آمده در واژن و یا حتی توقف بی اختیاری در آنان کاهش دهد.

از آنجایی که عمل جوانسازی سبب بروز اعتماد بنفس بیشتری برای بانوان و زنان می شوند، پس اکثر خانم این روش را انتخاب می کنند. و این امر تبدیل به یک امر محبوب در سراسر دنیا برای خانم ها شده است.

البته نکته بسیار مهمی که وجود دارد این است که؛ اخیرا سازمان جهانی بهداشت و غذا و دارو اعلام کرده است که خانم ها باید برای انجام این امر دقت زیادی بکنند چرا که تبلیغات همواره تصاویری واضحی از این عمل های زیبایی را ارائه نمی دهد.

روش های جوانسازی واژن

در این مقاله سعی داریم تا تمامی روش های موجود برای جوانسازی و زیبایی دستگاه تناسلی بانوان را، به طور کلی بررسی نماییم و معرفی کنیم.

جوانسازی واژن با تزریق چربی و ژل

تزریق چربی برای ناحیه تناسلی از مواردی است که سبب بازگشت زیبایی به ناحیه تناسلی می شود. این روش برای خانم هایی است که ناحیه تناسلی آنها لاغر شده است و یا چربی های خود را از دست داده است. مزیت این روش در این است که چربی ها از خود بدن فرد گرفته می شود با بدن فرد همخوانی دارد؛ در واقع این روش به خوبی بر روی بدن افراد جواب می دهد. این چربی های گرفته شده از بدن فرد، از بین نمی روند.

بیشتر بخوانید
جراحی های زیبایی زنان را به بهترین ها بسپارید

تزریق ژل برای جوانسازی تقریبا مانند تزریق چربی می باشد. با این تفاوت که ژل از مواد مصنوعی ساخته شده است که باید نسبت به چربی، مقدار بیشتری از آن تزریق شود.

جوانسازی واژن با لیزر

به طور کلی جوانسازی واژن می تواند شامل اقداماتی مانند تنگ کردن ناحیه تناسلی، زیبا سازی ناحیه تناسلی و رفع تیرگی ناحیه تناسلی باشد. به کمک فرایندهای لیزری تمامی این اقدامات قابل انجام می باشد.

فرایند تنگ کردن ناحیه تناسلی

برای جوانسازی واژن به روش تنگ کردن ناحیه تناسلی، زمانی باید اقدام کرد که ناحیه تناسلی حالت ارتجاعی خود را از دست داده باشد و در رابطه جنسی شما دچار نارضایتی شده باشید. در تنگ کردن ناحیه تناسلی به کمک لیزر، کلاژن هایی به ناحیه تناسلی شما وارد می شود که سبب جوان شدن و تنگ شدن ناحیه تناسلی می شود. این فرایند واژینوپلاستی نیز نام دارد.

رفع تیرگی و سفید شدن ناحیه تناسلی

لیزر درمانی برای جوان ساختن پوست ناحیه تناسلی خانم ها نیز بسیار کاربردی می باشد. تعداد جلساتی که برای رفع تیرگی در لیزر درمانی برگزار می شود متناسب با هر نوع پوست بسیار متفاوت می باشد.

زیباسازی ناحیه تناسلی با لیزر درمانی

زیبا سازی ناحیه تناسلی توسط لیزر خود به بخش های گوناگونی تقسیم می شوند؛ که این تقسیم بندی شامل موارد زیر می باشد:

لابیاپلاستی

در جراحی لابیاپلاستی لبه های اضافی داخلی و یا خارجی واژن خانم ها به طور کلی حذف می شود. معمولا خانم ها دوست دارند که لبه ی داخلی بیشتر از لبه خارجی نباشد، در واقع لبه داخلی از لبه بیرونی بیرون زده نشود. در این عمل توان اندازه ی کلاهک کلیتوریس خانم ها را نیز تغییر داد. این عمل باید توسط بهترین متخصص زنان و زایمان تشخیص و سپس با بهترین جراح زیبایی زنان انجام شود در غیر این صورت ممکن است خطرات و عوارض جانبی متعددی گریبان گیر تان شود.

عمل جراحی لابیاپلاستی

جراحی زیبایی زنانه لابیاپلاستی

عمل پرینورافی

در عمل پرینورافی زیبایی و جوانسازی، با نزدیکتر کرده دیواره های عقبی و انتهایی واژن خانم ها، فرایند تنگ شدن آن اتفاق می افتد.

در مورد پرینورافی بیشتر بدانید

عمل پرینورافی

کربوکسی تراپی

در این متد درمانی و جوانسازی، با تزریق کردن گاز کربن دی اکسید به ناحیه تناسلی سبب میشوند تا چربی های اضافی کاهش پیدا کرده و زیبایی و شادابی به این ناحیه باز گردد. طبق آزمایشات انجام شده، این روش عوارض جانبی برای افراد نخواهد داشت و به خوبی پاسخ می دهد.

بیشتر بخوانید
واژینوپلاستی

کربوکسی تراپی نیز باعث می شود تا میزان خون رسانی در ناحیه تزریق شده افزایش پیدا کند و علاوه بر خون رسانی، کلاژن سازی توسط این روش رخ می دهد.

جوانسازی با روش پی آر پی

این روش علاوه بر خاصیت زیبایی، خاصیت درمانی برای برای پوست را نیز دارد. در روش پی آر پی خون را از بدن فرد جدا می کنند و آن را غنی می سازند؛ سپس آن را به کلیتوریس خان ها تزریق می کنند. پی آر پی باعث می شود که سلول و بافت های جدید در آن ناحیه تشکیل شوند؛ که سبب جوانسازی و شادابی آن بخش می شود.

روش آر اف

این روش جوانسازی و زیباسازی ناحیه تناسلی خانم ها مشابه لیزر درمانی می باشد. در روش آر اف امواج الکترومغناطیس با درجه متوسط و کمی بر روی ناحیه مورد نظر تابانده می شود. این فرایند سبب می شود تا کلاژن سازی در ناحیه بهبود یابد و افزایش پیدا کند، تنگ شدن ناحیه تناسلی برای بهبود مقاربت جنسی افزایش می یابد، خشکی آن ناحیه برطرف می شود و دردهای زنانه تسکین می یابند.

مونس پلاستی

هنگامی که بخش فوقانی ناحیه تناسلی خانم ها دچار چاقی و افزایش چربی می شود، مونس پلاستی یک روش موثر برای از بین بردن آن می باشد.

تمرینات و ورزش های مناسب

ورزش ها و تمرینات مخصوصی وجود دارند که با انجام آنها میتوان جوانسازی و شادابی را به ناحیه تناسلی خود هدیه داد و بازگرداند. تمرینات و فعالیت هایی مانند کگل سبب سفت شدن ناحیه تناسلی در خانم ها می باشد. شرط موثر بودن تمرینات این است که آنها را به نحو احسنت و در صحیح ترین حالت ممکن آن ها را انجام دهید.

در تمرینات کگل مطابق تصویر زیر باید عضلات لگن را منقبض کنید و سپس خود را به سمت بالا بکشانید.

نتیجه گیری

علاوه بر موارد ذکر شده ی فوق، سایر مواردی وجود دارند که به جوانسازی ناحیه تناسلی خانم ها کمک می کند. برای مثال در هنگام استحمام، ناحیه تناسلی خود را با یک شوینده ملایم و به طور آرام شستشو دهید، یا پس از شستن ناحیه تناسلی از مرطوب کننده ها و یا روغن های طبیعی برای جلوگیری از خشک شدن واژن استفاده نمایید.

بیشتر بخوانید
بهترین جراح لابیاپلاستی در تهران

عوامل مختلفی هم چون زایمان، خشکی ناحیه تناسلی، اختلالات هورمونی، افزایش سن و استفاده از مواد بهداشتی آرایشی نامناسب وجود دارند که سبب از بین رفتن زیبایی ناحیه تناسلی می شوند. امروزه بسیاری از روش ها وجود دارند که با کمک آن ها می توان تمام مشکل به وجود آمده در زیبایی ناحیه تناسلی را از بین برد و جوانسازی واژن را انجام داد.

دکتر منیژه سیمین دخت هاشمی جم

فارغ التحصیل جراحی زنان و زایمان سال 1386 از دانشگاه علوم پزشکی ایران

فارغ التحصیل دکترا حرفه ای از دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی سال 1373

فلوشیپ پرناتولوژی از بیمارستان صارم سال 1393

عضو جامعه جراحان اروپا NESA

دارای بیش از 15 سال کار در حیطه جراحی و بیماری های زنان و زایمان در بیمارستان های تهران

برچسب ها:
مقالات مرتبط
پرسش و پاسخ تکمیلی

سوالات شما در اسرع وقت پاسخ داده شده و از طریق ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد

0 دیدگاه
یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس با پزشک