دکتر منیژه سیمین دخت هاشمی جم » بارداری و زایمان » بهترین متخصص زنان در تهران
مدت زمان مطالعه ۱۳ دقیقه

بهترین متخصص زنان در تهران

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: میانگین: ]

زنان همواره در تمامی مراحل و طول عمر زندگی خود به یک پزشک متخصص رجوع می کنند، از دوران کودکی دختران کم سن و سال برای فراگیری آموزش های لازمه در خصوص اندام تناسلی و تفاوت موقعیت های جنسیتی به مراجعه متخصص زنان نیاز دارند. چه بسا که در مراحل بعدی زندگی شان اعم از ازدواج و بارداری که برای کسب امادگی های لازمه باید تحت مشاوره های پیش از ازدواج، مشاوره های قبل از بارداری و مراقبت های دوران بارداری قرار بگیرند. هم چنین چکاپ های دوره ای در سلامت زنان نقش به سزایی ایفا می کند. آن ها این گونه می توانند برهه های حساس زندگی شان را به راحتی پشت سر بگذارند. حال این که در دنیای امروز با توجه به تبلیغات کاذبی که در فضا های مجازی منتشر می شود، انتخاب بهترین متخصص زنان در تهران کاری بس دشوار است. پس باید با عقل و درایت تمام به تحقیق و مطالعه مطالبی از این دست پرداخت و با انتخابی صحیح ضامن سلامتی تان شوید.

متخصص زنان کیست و چه می کند؟

فهرست محتوا

متخصص زنان کسی است که سال های بسیاری از عمر گران بهای خود را صرف تحصیل علم و تجربه در زمینه بیماری و جراحی های زنان کرده است. وی با پشت سر گذراندن مرحله 7 ساله پزشک عمومی و شرکت در آزمون های تخصصی اقدام به گذراندن دوره تخصصی خود می کند و برخی بنا به علاقه خود در حوزه های دیگری چون: پرناتولوژی و جراحی زیبایی زنان ادامه تحصیل می دهند تا بتوانند به خوبی در تمامی گرایش ها به خانم ها کمک شایانی کنند.

دکتر هاشمی جم

دکتر منیژه سمین دخت هاشمی جم

چرا باید به پزشک زنان مراجعه کنیم؟

متاسفانه امروزه با وجود پیشرفت تکنولوژی و فراگیری آن در زمینه های پزشکی برخی از خانم ها با مطالعه مطالب و بدون مراجعه پزشک، به طور خود سرانه ای اقدام به خرید دارو های بدون نسخه به صورت اینترنتی می کنند که رد نهایت با مشکلات بسیاری مواجهه می شوند و بعد از آن مجبور می شوند به متخصص زنانی کارآمد رجوع کنند تا علاج کار خود را بیابند. برخی از موارد دیگری که خانم ها را به سمت مراجعه متخصص زنان سوق می دهند عبارت اند از:

_ انواع بیماری های زنان

 • آندومتریوز

آندومتریوز بین 6 تا 10 درصد از زنان در سن باروری در سراسر جهان را تحت تأثیر قرار می دهد.
به نظر می رسد این بیماری در جنین در حال رشد وجود دارد، اما تصور می شود که سطح استروژن در دوران بلوغ علائم را تحریک می کند.
علائم به طور کلی در طول سال های تولید مثل وجود دارد.
بیشتر زنان تشخیص داده نمی شوند و در ایالات متحده حدود 10 سال طول می کشد تا تشخیص تشخیص داده شود.
آلرژی، آسم، حساسیت های شیمیایی، بیماری های خود ایمنی، سندرم خستگی مزمن، فیبرومیالژیا، سرطان پستان و سرطان تخمدان با زنان و خانواده های مبتلا به آندومتریوز در ارتباط است.
اندومتریوز بافت کاشت آندومتر را مشاهده می کند، که به طور معمول در رحم یافت می شود و در سایر قسمت های بدن جمع می شود.
بافت آندومتر از غده، سلول های خونی و بافت همبند تشکیل شده است. به طور معمول در رحم رشد می کند، تا پوشش رحم را برای تخمک گذاری آماده کند.

کاشت آندومتر تجمع بافت آندومتر است که در مکان های خارج از رحم رشد می کند.

وقتی آن ها در خارج از رحم رشد می کنند، به این حالت آندومتریوز می گویند.

آن ها می توانند در هر نقطه از بدن ایجاد شوند، اما معمولاً در ناحیه لگن ایجاد می شوند.

آن ها ممکن است تحت تأثیر قرار گیرند:

تخمدان ها
لوله های فالوپ
صفاق
گره های لنفاوی
به طور معمول، این بافت در دوران قاعدگی دفع می شود، اما بافت جابجا شده نمی تواند این کار را انجام دهد.

این امر منجر به علائم جسمی مانند: درد می شود. هرچه ضایعات بزرگتر می شوند، می توانند عملکردهای بدن را تحت تأثیر قرار دهند. به عنوان مثال ، ممکن است لوله های رحمی مسدود شده باشد.

بیشتر بخوانید
بی حسی اپیدورال یا اسپینال

این درد و سایر علائم می توانند مناطق مختلف زندگی از جمله توانایی کار، هزینه های مراقبت های پزشکی و دشواری در حفظ روابط را تحت تأثیر قرار دهند.

آندومتریوز چیست؟

آندومتریوز

 • سندروم تخمدان پلی کیستیک

سندرم تخمدان پلی کیستیک (PCOS) یک مشکل سلامتی است که از هر 10 زن در سنین باروری 1 نفر مبتلا می شود. زنان مبتلا به PCOS دارای عدم تعادل هورمونی و مشکلات متابولیسم هستند که ممکن است سلامت و ظاهر آنها را تحت تأثیر قرار دهد. PCOS همچنین یکی از علل شایع و قابل درمان ناباروری است.

تنبلی تخمدان

سندروم تخمدان پلی کیستیک

 • سرطان رحم

بیشتر سرطان های رحم از پوشش رحم شروع می شوند. بفهمید چه کسی به سرطان رحم مبتلا می شود، از کجا شروع می شود و چقدر شایع است. شایع ترین نشانه بروز آن نیز خونریزی غیرطبیعی از واژن است. چنانچه هر گونه علائمی غیرطبیعی یافتید در اسرع وقت به متخصص زنان در شهر محل سکونت خود مراجعه کنید تا سپس به انجام آزمایشات و سایر معاینات بالینی اقدام کنید این گونه با تشخیصی سریع روند درمانی آغاز و در نتیجه بهبودی کامل رخ می دهد.

همه چیز در مورد سرطان رحم

سرطن رحم را بیشتر بشناسید

 • عفونت واژینال

عفونت های واژن بسیار شایع است و هر ساله برای بیش از 1 میلیون زن در ایالات متحده اتفاق می افتد. نوعی واژینیت، عفونت مخمر واژینال توسط نوع خاصی از مخمر به نام کاندیدا ایجاد می شود. شما همیشه مخمر در بدن خود دارید، اما وقتی سریع رشد می کند، می توانید دچار عفونت شوید.
در طول زندگی خود، ممکن است چندین بار دچار عفونت مخمر واژن شوید. اگرچه ناراحت کننده است، اما این عفونت ها شایع هستند. عفونت مخمر واژینال بیماری است که با سوزش، خارش، قرمزی و ترشحات سفید از واژن و مجرا مشخص می شود. این عفونت ها ناشی از چیزی است که از قبل در بدن شما وجود دارد، یک بدن قارچی (مخمر) به نام کاندیدا مخمر نوعی قارچ و کاندیدا نوع خاصی از مخمر است. وقتی این مخمر با اکوسیستم بدن شما متعادل شود، مشکلی پیش نمی آید. اما وقتی این تعادل به هم بخورد، مخمر به سرعت رشد می کند و می توانید به عفونت مخمر مبتلا شوید.

به عفونت های مخمر واژن نیز کاندیدیازیس ولوواژینال یا کاندیدیازیس واژن گفته می شود. عفونت مخمر واژن در واقع نوعی واژینیت است، شرایطی که واژن متورم، دردناک و ترشحاتی ایجاد می کند. انواع مختلفی از واژن وجود دارد هر کدام علائم مشابه دارند، اما عفونت های مخمر واژن یکی از شایع ترین آن ها است.

 • خونریزی های بعد از زایمان
 • اختلال در چرخه عادت ماهانه
 • ترشحات غیر طبیعی از واژن
 • احساس درد یا سوزش در ناحیه تناسلی
 • بی اختیاری ادرار و مدفوع
 • کیست فیبروئید های رحمی
 • بیماری های التهابی در دهانه رحم
 • اختلال در عملکرد جنسی
 • ناباروری که با استفاده از روش های نوین اقدام به درمان ناباروری با IUI و IVF می کنند.

_انواع جراحی های زنان

 • هیستروسکوپی

هیستروسکوپی روشی است که این امکان را فراهم می کند که داخل دهانه رحم و رحم یک زن را ببیند. از یک لوله نازک به نام هیستروسکوپ استفاده می شود که از طریق واژن وارد می شود. این لوله دوربین دارد. دوربین تصاویر رحم را به صفحه فیلم می فرستد. این روش می تواند به تشخیص و درمان دلایل خونریزی غیرطبیعی، بیماری های رحم و سایر بیماری ها کمک کند.

نام های دیگر: جراحی هیستروسکوپی، هیستروسکوپی تشخیصی، هیستروسکوپی عملیاتی

از هیستروسکوپی اغلب استفاده می شود:

علت خونریزی غیرطبیعی را تشخیص دهید.
کمک کنید علت ناباروری، عدم توانایی باردار شدن پس از حداقل یک سال تلاش را پیدا کنید.
علت سقط های مکرر را پیدا کنید (بیش از دو سقط پشت سر هم)
فیبروم و پولیپ را پیدا کرده و از بین ببرید. اینها انواع رشد غیر طبیعی در رحم است. آنها معمولاً سرطانی نیستند.
بافت اسکار را از رحم خارج کنید
یک دستگاه داخل رحمی (IUD) را که یک دستگاه پلاستیکی کوچک است و برای جلوگیری از بارداری درون رحم قرار داده شده، خارج کنید
نمونه برداری انجام دهید. بیوپسی روشی است که نمونه کوچکی از بافت را برای آزمایش از بین می برد.
یک دستگاه کنترل بارداری دائمی را درون لوله های رحمی قرار دهید. لوله های فالوپ تخمک ها را در طی تخمک گذاری (تخلیه تخمک در چرخه قاعدگی) از تخمدان به داخل رحم منتقل می کنند.

بیشتر بخوانید
سرما خوردگی یا آنفولانزا در دوران بارداری

شما بیشتر از دوره های قاعدگی طبیعی و یا خونریزی بین دوره های قاعدگی دارید.
بعد از یائسگی خونریزی دارید.
شما در باردار شدن یا ماندن در بارداری مشکل دارید.
شما یک فرم دائمی کنترل بارداری می خواهید.
شما می خواهید یک آی یو دی را بردارید.
در حین انجام هیستروسکوپی اغلب در بیمارستان یا مرکز جراحی سرپایی انجام می شود. این روش معمولاً شامل مراحل زیر است:

لباس خود را برداشته و لباس بیمارستان را به تن خواهید کرد.
به پشت روی میز امتحان دراز خواهید کشید و پاها را در رکاب قرار داده اید.
ممکن است یک خط وریدی (IV) در بازو یا دست شما قرار گیرد.
ممکن است به شما یک داروی آرامبخش ، نوعی دارو برای کمک به شما در آرامش و مسدود کردن درد ، داده شود. به بعضی از خانمها ممکن است بیهوشی عمومی داده شود. بیهوشی عمومی دارویی است که باعث می شود شما در طول عمل بیهوش شوید. یک پزشک متخصص آموزش دیده به نام متخصص بیهوشی این دارو را به شما می دهد.
ناحیه واژن شما با صابون مخصوص تمیز می شود.
ارائه دهنده شما ابزاری به نام اسپکولوم را در واژن شما قرار می دهد. این برای گسترش دیواره های واژن شما استفاده می شود.
سپس ارائه دهنده شما هیستروسکوپ را به واژن وارد کرده و از طریق دهانه رحم و رحم شما حرکت می دهد.
ارائه دهنده شما از طریق هیستروسکوپ و درون رحم شما مایع یا گاز تزریق می کند. این به گسترش رحم کمک می کند تا ارائه دهنده شما بتواند دید بهتری داشته باشد.
ارائه دهنده شما می تواند تصاویر رحم را در صفحه فیلم مشاهده کند.
ارائه دهنده شما ممکن است یک نمونه از بافت را برای آزمایش (بیوپسی) بگیرد.
اگر در حال برداشتن رشد رحم یا درمان رحم دیگری هستید، ارائه دهنده شما ابزارهایی را از طریق هیستروسکوپ برای انجام درمان وارد می کند.
هیستروسکوپی ممکن است 15 دقیقه تا یک ساعت طول بکشد، بسته به آنچه در طول عمل انجام شده است. داروهایی که به شما داده شده ممکن است برای مدتی خواب آلودگی ایجاد کند. شما باید ترتیب کسی را بدهید که بعد از طی مراحل شما را به خانه برساند.

هیستروسکوپی

در مورد هیستروسکوپی بیشتر بدانید

 

 • لاپاراسکوپی

جراحی لاپاراسکوپی یا “کم تهاجمی” یک روش تخصصی برای انجام جراحی است. در گذشته، این روش معمولاً برای جراحی زنان و جراحی مثانه استفاده می شد. طی 10 سال گذشته استفاده از این روش به جراحی روده گسترش یافته است. در جراحی سنتی “باز” ​​جراح از یک برش برای ورود به شکم استفاده می کند. جراحی لاپاراسکوپی از چندین برش 0.5-1 سانتی متری استفاده می کند. به هر برش “پورت” گفته می شود. در هر پورت یک ساز لوله ای معروف به تروکار قرار داده می شود. ابزارهای تخصصی و دوربین ویژه ای که به لاپاراسکوپ معروف است در طول عمل از طریق تروکارها منتقل می شود. در ابتدای عمل ، شکم با گاز دی اکسید کربن باد می شود تا فضای کار و دید را برای جراح فراهم کند. لاپاراسکوپ تصاویر را از حفره شکم به مانیتورهای تصویری با وضوح بالا در اتاق عمل منتقل می کند. در حین عمل جراح تصاویر دقیق شکم را بر روی مانیتور مشاهده می کند. این سیستم به جراح اجازه می دهد تا همان عمل های جراحی سنتی را انجام دهد اما با برش های کوچکتر در شرایط خاص یک جراح ممکن است ترجیح دهد از نوع خاصی از پورت استفاده کند که به اندازه کافی بزرگ باشد تا بتواند دست را وارد کند. هنگامی که از پورت دستی استفاده می شود، به روش جراحی لاپاراسکوپی “با کمک دست” گفته می شود. برش مورد نیاز پورت دست بزرگتر از سایر برش های لاپاراسکوپی است، اما معمولاً کوچکتر از برش مورد نیاز برای جراحی سنتی است.

در مورد لاپاراسکوپی بیشتر بدانید

توضیحاتی مفید در مورد لاپاراسکوپی

 • زایمان سزارین
 • زایمان طبیعی
 • جوانسازی واژن
 • واژینوپلاستی
 • لابیاپلاستی
 • پرینوپلاستی
 • روشن کردن پوست ناحیه واژینال
بیشتر بخوانید
هر آنچه که درباره بارداری مولار نمی دانید ...

برای این که بتوانیم با بهترین متخصص زنان در تهران در رتباط باشیم باید نهایت دقت و تلاش خود را به کار بگیریم در این شرایط با تحقیق و مطالعه منابع مختلف و معتبر و حتی برای سهولت در این امر لیستی تحت عنوان اولویت های انتخاب متخصص زنان، کمک بگیرید. هم چنین با سرچ تحت عنوان “بهترین متخصص زنان در تهران” در موتور های جستجوگر گوگل مطالعات و تحقیقاتی را به عمل آورید علاوه بر آن از مراجعات حضوری با کمک برداشتن آدرس و شماره تلفن مطب می توان کمک گرفت و حتی عده ای از افراد از دوستان و آشنایان خود نیز مشورت می گیرند.

ویژگی های بهترین متخصص زنان عبارت اند از:

 • توانایی تصمیم گیری های به هنگام را داشته باشد به گونه ای در حین انجام عمل جراحی بتواند در لحظه تصمیم گیری کند تا بهترین نتیجه برای بیمار رقم بخورد.
 • مهارت برقراری ارتباط با مراجعه کنندگان را داشته باشد، این گونه می تواند به تکیه گاهی امن جهت مشاوره و درمان بیماری های زنان تبدیل شوند.
 • همدلی و دلسوزی، یکی دیگر از مولفه های اساسی در انتخاب پزشک زنان است، زیرا خانم ها روحیه ای بسیار حساس و زود رنجی دارند که با همدردی و مهربانی می توانند بر بسیاری از مشکلات شان غلبه کنند و نیاز دارند پزشکی همراه داشته باشند.
 • دانش و معلوماتی به روز داشته باشد، کسی که مدام در حال آپدیت شدن و مطالعات از منابع مختلف وب روز جهانی است به راحتی می توانند با علم به روز جهانی بهترین روش درمانی نوینی که ارائه شده است را برای رفع بیماری کمک بگیرد این گونه می توانید به متخصصینی از این دست اعتماد کنید و با اطمینان خاطر روند درمانی خوبی را پشت سر بگذارید.
 • دیدگاه های مشترک با فرد مراجعه کننده داشته باشند این گونه با عقاید و مذاهبی مشترک می توانند مشاوره خوبی در مورد بارداری، سقط جنین و… ، دراختیار افراد قرار دهد.
 • جنسیت: یک عامل دیگر و البته مهم در انتخاب پزشک زنان نوع جنسیت پزشک است که برای عده ای از افراد بسیار اهمیت دارد که پزشک شان زن باشد تا در برابر ابراز بیماری و معاینات فیزیکی معذب نباشند.

در پایان این که

در بسیاری از مواقع برخی از از خانم ها تا مشکل حادی برای شان پیش نیامده باشد اقدام به مراجعه به متخصص زنانی مجرب و حاذق نمی کنند و نیازی به انجام آزمایشات و چکاپ های دوره ای، دریافت مشاوره جهت برنامه ریزی های خانواده و تنظیم جمعیت نمی بینند و یا آن ها کم اهمیت می شمارند و همین امر سبب رشد بیماری های زنان می شود. پس سعی کنید حداقل با یک متخصص زنان خوب در محل سکونت خود در ارتباط باشید تا به سوالات تان پاسخ و  توصیه های لازمه در هر برهه از زندگی تان را در اختیارتان قرار دهد. چنانچه مطالب فوق مفید فائده واقع شد می توانید به منظور اشاعه فرهنگ آگاهی بخشی های عمومی آن را اب ذکر منبع از وب سایت رسمی کلینیک امید زنان در اختیار دوستان و آشنایان تان قرار دهید.

دکتر منیژه سیمین دخت هاشمی جم

فارغ التحصیل جراحی زنان و زایمان سال 1386 از دانشگاه علوم پزشکی ایران

فارغ التحصیل دکترا حرفه ای از دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی سال 1373

فلوشیپ پرناتولوژی از بیمارستان صارم سال 1393

عضو جامعه جراحان اروپا NESA

دارای بیش از 15 سال کار در حیطه جراحی و بیماری های زنان و زایمان در بیمارستان های تهران

برچسب ها:
پرسش و پاسخ تکمیلی

سوالات شما در اسرع وقت پاسخ داده شده و از طریق ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد

0 دیدگاه
یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس با پزشک