دکتر منیژه سیمین دخت هاشمی جم » جراحی های زیبایی زنان » بهترین جراح لابیاپلاستی در تهران
مدت زمان مطالعه ۹ دقیقه

بهترین جراح لابیاپلاستی در تهران

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 1 میانگین: 5]

یکی از پرطرفدارترین جراحی های زیبایی زنان جراحی لابیاپلاستی است که این روز ها در سطح گسترده ای انجام می شود. این جراحی توسط بهترین جراحان و متخصصین زیبایی در کلینیک های متخصص زنان و جراح زیبایی زنان قابل انجام است.

اما یکی از دغدغه هایی که زنان دارند این است که این جراحی توسط بهترین جراح زیبایی زنان یا بهترین جراح لابیاپلاستی انجام شود. به همین دلیل این پرسش را به کرُات از زبان زنان می شنویم که بهترین جراح لابیاپلاستی در تهران چه ویژگی هایی دارد؟

در ادامه می خواهیم که به پاسخ این پرسش بپردازیم.

ویژگی های بهترین جراح لابیاپلاستی در تهران

فهرست محتوا

 • برخورداری از سواد و دانش تخصصی زیاد در زمینه انواع جراحی های زیبایی زنان علی الخصوص جراحی لابیاپلاستی
 • برخورداری از مهارت و تجربه بالا در زمینه انواع جراحی های زیبایی زنان مخصوصاً جراحی لابیاپلاستی
 • آشنایی کامل با انواع تکنیک هایی که در جراحی لابیاپلاستی وجود دارد
 • استفاده از انواع دستگاه و ابزار آلات نوین در روند جراحی لابیاپلاستی
 • فعالیت در بهترین مراکز و کلینیک هایی که به نوین ترین تجهیزات جراحی و زیبایی مجهز هستند.
 • ارائه مشاوره های تخصصی در زمینه انواع مزایا و معایب جراحی لابیاپلاستی؛ بهترین جراح لابیاپلاستی در تهران تلاش می کند که با افزایش آگاهی مراجعین در تصمیم گیری در زمینه انجام یا عدم انجام آن ها را یاری کند.
 • رعایت اصول اخلاقی و پایبندی به سوگند نامه پزشکی
 • برخورداری از حس مسئولیت پذیری در برابر تمامی عارضه های احتمالی که بعد از جراحی لابیاپلاستی به وجود می آید؛ جراحی لابیاپلاستی با عارضه های احتمالی همراه خواهد بود. بنابراین بهترین جراح لابیاپلاستی در تهران تلاش می کند که در صورت بروز این عارضه ها در صورتی که می تواند کمکی به بهبود عارضه های پیش آمده کند، دریغی نداشته باشد.
کلینیک امید زنان

دکتر منیزه سیمین دخت هاشمی جم

مراحل جراحی لابیاپلاستی

بهترین جراح لابیاپلاستی در تهران تلاش می کند که با بهترین راهکار ها به افزایش موفقیت روند جراحی لابیاپلاستی کمک کند.

مهم ترین مراحلی که برای جراحی لابیاپلاستی باید طی شود موارد زیر هستند:

اقدامات قبل از جراحی لابیاپلاستی

 • جلسات پرسش پاسخ بهترین جراح لابیاپلاستی با فرد مراجعه کننده به منظور آگاهی بیشتر در خصوص توقعات و انتظارات فرد در مورد نتیجه جراحی لابیاپلاستی
 • آگاهی از آمادگی های قبل از جراحی لابیاپلاستی و رعایت تمامی موارد در فاصله ی دو هفته قبل از جراحی لابیاپلاستی

نحوه انجام جراحی کوچک کردن لابیاها

 • در ابتدا از انواع مواد بی حسی موضعی استفاده می شود تا محل مورد جراحی تحت بی حسی قرار گیرد و روند جراحی با آرامش و بدون درد انجام شود.
 • سپس بر اساس انواع تکنیک های جراحی لابیاپلاستی برش هایی در بخش های مختلف لابیاها ایجاد می شود.
 • برش ها به منظور فرم دهی و برداشت بخش های اضافی لابیا ها انجام می شود تا ظاهر لابیاها فرم و شکل کلی بهتری پیدا کنند.
 • در نهایت بعد از اعمال تغییرات در نواحی لابیاهای ماژور باید با استفاده از انواع نخ های بخیه یا لیزر محل برش ها بسته شود.
 • بعد از اتمام روند جراحی دوره نقاهت بعد از جراحی لابیاپلاستی آغاز می شود که در این دوره انجام مراقبت های بعد از جراحی لابیاپلاستی ضروری است.
عمل جراحی لابیاپلاستی

جراحی زیبایی زنانه لابیاپلاستی

مراقبت های بعد از انجام لابیاپلاستی

بهتر است بدانید به دلیل اهمیت و تاثیر بسیاری که مراقبت های پس از هر نوع عمل جراحی بر میزان موفقیت آمیز بودن آن دارد به شرح و توضیح بسیار آن پرداخته شده است تا با دانشی کافی نتیجه ای مطلوبی از این نوع جراحی زیبایی زنانه محبوب و حساس خارج شوید.

بیشتر بخوانید
واژینوپلاستی

جلوگیری از بروز عفونت

در اکثر کلینیک ها نوعی از آنتی بیوتیک درمانی را برای جلوگیری از عفونت ارائه می دهند. ممکن است به صورت موضعی استفاده شود، مانند: اریترومایسین، به صورت خوراکی مانند: سفالوسپورین های نسل اول یا ترکیبی از آنتی بیوتیک های موضعی و خوراکی تجویز شود. آنتی بیوتیک های موضعی باید بعد از هر بار شستشوی پرینه استفاده شوند. توجه داشته باشید که در این دوره نباید از صابون برای شستشو استفاده شود.

آنتی بیوتیک ها معمولاً به مدت 5 روز پس از جراحی تجویز می شوند و پس از آن معمولاً زخم بهبود می یابد. با این حال، برخی از جراحان به مدت 10 روز استفاده از آن ها را توصیه می کنند. وقوع عفونت سطحی در این مدت خطر از بین بردن زخم، گرانولوم بخیه و ایجاد زخم را افزایش می دهد.

در بیشتر موارد به بیماران توصیه می شود از خیس شدن در وان ها و شنا خودداری کنند و در عوض دوش های کوتاه داشته باشند. حفره باید تمیز و خشک شود، به آرامی و لباس پوشیدن روزانه با پانسمان تمیز همراه با شستشوی آب گرم توصیه می شود. شستشو باید بعد از هر بار مراجعه به توالت انجام شود. پانسمان های خشک و تمیز باید حداقل به مدت 5 روز یا تا زمان خشک شدن زخم به طور مرتب استفاده شود.

استحمام در این مدت برای از بین بردن پوست مرده، تسکین درد و کاهش التهاب در ناحیه آسیب دیده نیز مفید است.

برای ترویج بهبود به موقع، به حداقل رساندن جای زخم و جلوگیری از عفونت، به بیماران توصیه می شود که حداقل 6-8 هفته پس از جراحی از رابطه جنسی خودداری کنند.

کنترل درد

درد معمولاً پس از لابیاپلاستی وجود دارد و در صورت لزوم، داروهای ضد التهاب معمولاً تجویز می شوند. استفاده از کیسه های یخ نیز در کاهش درد، تورم و التهاب مفید است. به غیر از پد پانسمان استریل، فقط یک لباس زیر شل باید به مدت یک ماه پس از عمل پوشیده شود تا از اصطکاک جلوگیری شود.

بیشتر بخوانید
جراحی های زیبایی زنان را به بهترین ها بسپارید

سایر مشاوره های خود مراقبتی پس از لابیاپلاستی

 • پس از جراحی، اکثر بیماران برای مشاهده و تسکین درد به مدت یک روز در کلینیک می مانند. در صورت نشان دادن، اقداماتی برای جلوگیری از ترومبو آمبولی انجام می شود.
 • استراحت برای بهینه سازی گردش خون در محل عمل مهم است. در صورت نشستن بیمار، این امر مستقیماً به زخم فشار وارد می کند، بنابراین توصیه می شود به جای آن به پشت دراز بکشید.
 • باید به بیمار توصیه شود حداقل یک هفته استراحت کند و از محل کار عادی مرخصی بگیرد تا بهبودی به درستی آغاز شود.
 • در حالی که هر چند ساعت به طور مختصر راه رفتن به دفع لخته های خون بعد از عمل در رگ ها کمک می کند، باید پیاده روی طولانی مدت، نشستن و کار شدید را به مدت حداقل یک ماه انجام دهید تا حداقل فشار در محل عمل کاهش یابد و چسبندگی ایجاد شود. فلپ های اپیتلیال فشار آوردن، وزنه زدن سنگین یا دویدن ممکن است باعث ایجاد فشار در ناحیه پرینه شده و باعث شکستگی زخم شود. رانندگی فقط پس از خفیف شدن درد باید از سر گرفته شود و برای کنترل آن نیازی به دارو نیست. در عین حال، توصیه می شود مانند: نشستن با دوچرخه سواری یا سوار شدن بر اسب، خودداری کنید.
 • سیگار کشیدن و سایر مواد غیرقانونی اغلب بهبودی را کند می کنند و نباید حداقل به مدت 8 هفته از آن ها استفاده شود.
 • تب خفیف ممکن است وجود داشته باشد و باید با داروهای ضد تب مانند استامینوفن کنترل شود.
 • برای جلوگیری از یبوست که ممکن است باعث درد در ناحیه زخم شود، رژیم غذایی با فیبر بالا، همراه با مقدار زیادی میوه و سبزیجات تازه و هم چنین آب فراوان توصیه می شود.

لابیاپلاستی عوارضی هم در پی دارد؟

در ابتدا لازم است بدانید هر نوع عمل جراحی که تحت بیهوشی عمومی انجام شود احتمال بروز اثرات جانبی پس از آن نیز وجود دارد و جراحی زیبایی لبیاها نیز از این قاعده مستثنی نیست و ممکن است در صورت عدم انتخاب جراحی کاربلد و متخصص و هم چنین عدم رعایت موارد مراقبتی شاهد عوارضی هم چون موارد زیر باشید:

 • تشکیل هماتوم به دلیل هموستاز ناقص
 • نکروز فلپ یا مرگ بافت نزدیک لبه های فلپ، که بیشتر در پی برداشتن لبیا پوست و چربی های اضافی اتفاق می افتد، و در اثر عدم تأمین عروق به فلپ لب باقی مانده به دنبال برداشتن آن ها ایجاد می شود.
 • درد مزمن ناشی از تداخل عصبی عروقی
 • دیسپارونیا
 • زخم قابل مشاهده و پوسته پوسته شدن لبه لب به دلیل انقباض الیاف پوست در زاویه های راست لبه های لب
  عفونت های سطحی
 • عدم رسیدن به نتیجه ای مورد نظر
 • برداشتن بیش از حد غیرمعمول منجر به عدم وجود لب در شدیدترین موارد، یا حداقل بافت لب، با یا بدون برآمدگی کلیتورال
 • نیاز به جراحی تجدید نظر برای اصلاح ظاهر لب*اگر تورم یا خونریزی مشخص، درد یا تب وجود دارد که به دارو جواب نمی دهد یا ترشحات زخم را افزایش می دهد، بیمار باید بلافاصله با پزشک تماس بگیرد. اگر هر دارویی علائم واکنش آلرژیک ایجاد کرد یا احساس ضعف یا بی حسی در اندام تحتانی داشت، باید سریعاً با پزشک تماس گرفته شود.
بیشتر بخوانید
جراحی پرینورافی چیست؟

هزینه جراحی لابیاپلاستی چقدر است؟

زمانی که به بهترین جراح لابیاپلاستی مراجعه می کنید وی بر اساس شرایط جسمانی شما و نیز تکنیکی که قرار است روند جراحی بر اساس آن انجام شود هزینه های تقربی را برای شما برآورد خواهد کرد.

مهم ترین معیارهایی که در تعیین هزینه جراحی لابیاپلاستی نقش دارد موارد زیر هستند:

 • میزان تخصص پزشک جراح
 • میزان تجربه ای که پزشک جراح از آن برخوردار است
 • میزان مشکلاتی که در ناحیه تناسلی وجود دارد
 • میزان پیچیدگی و دشواری روند جراحی لابیاپلاستی
 • تکنیک هایی که برای جراحی لابیاپلاستی بکار گرفته می شود
 • انواع ابزار هایی که برای روند جراحی مورد استفاده قرار می گیرد مثلا لیزر ها و یا انواع نخ هایی که برای بخیه زدن بکار گرفته می شود.

خاتمه

در این مقاله در بخش های مختلف به مهم ترین معیارهایی که باید در هنگام انتخاب بهترین جراح زیبایی زنان لحاظ کنید اشاره کردیم. توصیه می شود در صورتی که پرسشی در این زمینه برای شما مطرح است و یا این که تجربه ای در خصوص انجام جراحی لابیاپلاستی دارید در بخش کامنت ها با ما در میان بگذارید.

دکتر منیژه سیمین دخت هاشمی جم

فارغ التحصیل جراحی زنان و زایمان سال 1386 از دانشگاه علوم پزشکی ایران

فارغ التحصیل دکترا حرفه ای از دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی سال 1373

فلوشیپ پرناتولوژی از بیمارستان صارم سال 1393

عضو جامعه جراحان اروپا NESA

دارای بیش از 15 سال کار در حیطه جراحی و بیماری های زنان و زایمان در بیمارستان های تهران

برچسب ها:
پرسش و پاسخ تکمیلی

سوالات شما در اسرع وقت پاسخ داده شده و از طریق ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد

0 دیدگاه
یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس با پزشک